: MENU :

- Historia szkoły
- Aktualności
- Dyrekcja
- Nauczyciele
- Kontakt


: Dla nauczycieli, rodziców i uczniów :

- Dokumenty szkolne
- Ocenianie
- Regulaminy
- Egzamin gimnazjalny
- Lektury szkolne
- Wykaz podręczników


: ZOBACZ :

- Kalendarz szkolny
- "Mała Pozytywka"
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
- Przydatne linki


 : TURYSTYKA :

- Historia miejscowości
- Informacje o gminie
- Mapa dojazdu
- Zabytki gminy
- Sławni mieszkańcy
- Polecamy
- Punkt Informacji Turystycznej


: ARCHIWUM :











Celem projektu jest zwiększenie partycypacji obywatelskiej w rozwoju lokalnym na terenie gmin powiatu łęczyckiego  wśród 700 aktywnych społecznie mieszkańców poprzez  rozwijanie  umiejętność diagnozowania potrzeb i formułowania postulatów i koncepcji działania a także polityk publicznych w ważnych dla społeczności sprawach oraz stworzenie tym samym systemu współdziałania, który będzie mógł być realizowany w kolejnych latach. 

Projekt jest realizowany w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Grantu Blokowego Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy. 

Lider projektu: Stowarzyszenie Oświatowe Edukator z Łodzi.
Partnerzy: Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Ziemi Łęczyckiej i Juodšilių seniūnijos kaimų bendruomenė (Litwa)

Bezpośrednimi odbiorcami działań wynikających z realizacji projektu jest 50 uczestników  z 3 gmin reprezentowanych przez członków Ochotniczych Straży Pożarnych, Rad Sołeckich i Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gmin: Świnice Warckie, Grabów, Góra Św. Małgorzaty.

Do udziału w poszczególnych przedsięwzięciach zapraszani zostaną również inni  mieszkańcy  gmin (pośredni odbiorcy), którzy będą zachęcani  do podejmowania lokalnych inicjatyw na rzecz ich małych ojczyzn, w tym przedstawiciele  innych instytucji i organizacji, dla których nie są obojętne sprawy lokalnej społeczności.

Główne działania projektowe to:


  • Warsztaty dla reprezentantów OSP, KGW i RS (dwudniowe wyjazdowe warsztaty dla dwóch grup 25 osobowych zaplanowane na 3-4 kwietnia oraz 22-23 maja) w ramach których uczestnicy podniosą swoją wiedzę i umiejętności  w zakresie wykorzystania wolontariatu, pracy zespołowej, procedur planowania, organizowania i ewaluacji przedsięwzięć  oraz zasad partycypacji w polityce lokalnej. 


  • Warsztaty Lokalnego Ożywienia Obywatelskiego, które mają na celu analizę lokalnych czynników społecznych i gospodarczych tworzących środowisko życia mieszkańców, następnie wypracowywanie pomysłów i koncepcji ożywienia oraz - w końcowym etapie -  wybór kluczowych projektów do realizacji.Struktura warsztatów Lokalnego Ożywienia Obywatelskiego: - Warsztat I: Analiza lokalnych czynników gospodarczych. - Warsztat II: Opracowanie pomysłów i przygotowanie. - Warsztat III: Ocena przygotowanych koncepcji oraz wybór przedsięwzięcia, który zostanie zainicjowany w powiecie/gminie.


  • Wykorzystanie interaktywnych narzędzi wymiany informacji, wiedzy i poglądów w zakresie inicjatyw obywatelskich oparte jest na możliwościach stosowania internetowego systemu informacyjno – komunikacyjnego przez uczestników projektu wspartego warsztatami. Warsztaty są zorientowane na promocję i prezentację własnej gminy, tworzenie wokół strony www społeczności, komunikację z partnerem zagranicznym oraz mieszkańców między sobą, w tym także tworzenie newsletterów i blogów,


  • Współpraca ponadnarodowaz partnerem z Litwy ma służyć rozpoznaniu dobrych praktyk partnera litewskiego w zakresie podejmowania inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności oraz kształtowania postaw pro obywatelskich


  • Upowszechnianie.

    Projekt powinien dać szansę na to, aby wypracować mechanizmy  i podstawy współpracy pozwalające na realizację podobnych działań w przyszłości, wyrażających się  w upodmiotowieniu wszystkich zaangażowanych w sprawy lokalne mieszkańców 3 gmin, jako pełnoprawnych obywateli, którzy potrafią i chcą samodzielnie partycypować w rozwoju swoich społeczności. Zainicjowane warsztaty tworzyć będą przesłanki do poszukiwania wspólnych rozwiązań lokalnych problemów i określania kluczowych dla lokalnego środowiska życia projektów działań, mających przyczyniać się do ożywienia obywatelskiego.

    Nabór uczestników projektu z terenu gminy Świnice Warckie prowadzi Marek Koniuszenny dyrektor Gimnazjum im. Św. Faustyny w Świnicach Warckich.






  •  Wstecz

    Certyfikat "Projekt z klasą"